X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مبحث

گذر گاه عافیت

با درآمد کم چگونه ..

با درآمد کم چگونه ثروتمند شویم؟

یک بودجه ماهانه که تمامى هزینه هاى اولیه شما را پوشش دهد، مقرر کرده و مقدار کمى را هم براى تفریح و سرگرمى کنار بگذارید.به گزارش باشگاه خبرنگاران،شکى نیست که همه مى خواهند پولدار شوند؛ ما هم در این مطلب قصد داریم چند نکته را براى ثروتمند شدن به شما گوشزد کنیم.
یک بودجه ماهانه که تمامى هزینه هاى اولیه شما را پوشش دهد، مقرر کرده و مقدار کمى را هم براى تفریح و سرگرمى کنار بگذارید.به گزارش باشگاه خبرنگاران،شکى نیست که همه مى خواهند پولدار شوند؛ ما هم در این مطلب قصد داریم چند نکته را براى ثروتمند شدن به شما گوشزد کنیم.
1 - ثروتمند شدن از طریق یک حرفه دانش آکادمیک فرا بگیرید
مهم نیست که دانش شما در رشته مورد نظر با تحصیل در مقطع دوره فوق لیسانس دانشگاه صنعتى شریف حاصل شده باشد یا اینکه از طریق ثبت نام در یک دوره آموزشى بدان دست یافته باشید بلکه باید دانش فیلد مطلوب کارى خود را در حد قابل قبولى داشته باشید. حتى مواردى که رویکرد کاملا تئوریک دارند، در بعضى مواقع در پروژه هاى واقعى به کمک شما آمده و باعث تمایز شما از سایر همکاران تان مى شود. در ضمن، هنگام استخدام نیز رزومه علمى شما تاثیر بهترى از سوابق نامعلوم و حتى غیرمعتبر کارى در نزد کار فرما خواهد داشت.
حرفه آینده تان را درست انتخاب کنیداگر اولویت اول شما کسب ثروت و زندگى راحت در آینده است، خیلى دنباله رو علاقه خود به رشته خاصى نباشید. به نتایج تحقیقاتى که در مورد متوسط درآمد مشاغل مختلف انجام شده، نگاه کنید تا ببینید در کدام رشته ها که به علایق شما نزدیک ترند، احتمال ثروتمند شدن بیشتر است. به طور مثال احتمال ثروتمند شدن شما در نقش یک مهندس مالى بیشتر از یک استاد دانشگاه خواهد بود.
مکان درستى را براى فعالیت شغلى انتخاب کنید
به جایى بروید که شغل هاى بهتر و بیشترى وجود دارد. مثلا به عنوان کارشناس مسائل مالى و بورس، زمینه کارى بهتر و امکان رشد بیشترى در تهران براى شما وجود خواهد داشت تا در یک شهرستان کوچک.
ابتدا شغلى براى کسب تجربه پیدا کنیدتا مى توانید براى جاهاى مختلف درخواست کار بفرستید و مصاحبه بروید. هنگامى که کار مورد نظر را یافتید آن را نگه دارید و سعى کنید تجارب لازم براى موفقیت هاى آینده را کسب کنید. تا پیدا شدن یک کار مناسب نیز مى توانید در یک شرکت معتبر کارآموزى کنید و تجربه کسب کنید.
شغل و کارفرمایتان را تغییر دهیدبا این کار مى توانید دستمزد خود را افزایش داده، تجارب کارى و غیرکارى مختلف به دست آورده و ریسک بیکارى آینده به دلیل تک بعدى بودن را کاهش دهید. از اینکه این کار را بارها انجام دهید واهمه نداشته باشید. اگر شما کارمند با ارزشى باشید، حتى ممکن است کارفرماى فعلى تان براى نگه داشتن شما، افزایش حقوق و سایر مزایا را در نظر بگیرد. ممکن است وابستگى به شرایط فعلى، ترس از محیط و کار جدید یا وفادارى شغلى، شما را در این اقدام سست کند، اما به یاد داشته باشید براى پیشرفت باید مدام در حرکت باشید، بنابراین براى یافتن موقعیت هاى تازه گوش به زنگ باشید.
تجارت شخصى راه اندازى کنید
بیشتر افراد موفق یک درآمد جانبى به جز حقوق ثابت ماهانه دارند که گاهى از این کارهاى جانبى درآمد بیشترى عایدشان مى شود. این کار تمرکز و وقت زیادى مى طلبد و استرس زیادى به شما وارد مى کند، اما بعد از چند وقت که به سوددهى رسید، شما مى توانید نتیجه آن را ببینید. علاوه بر درآمد بیشتر، شما این مزیت را خواهید داشت که رئیس خود باشید و زمان هاى کارى خودتان را تنظیم کنید. پیشنهاد مى کنیم پس از کسب تجربه در یک زمینه خاص و به دست آوردن دانش جنبه هاى مختلف آن، تجارت خود را شروع کنید.
2 - ثروتمند شدن از طریق سرمایه گذارى سرمایه گذارى کردن در تحصیلحتى اگر موفق نشدید از طریق کنکور وارد دانشگاه شوید، با هزینه شخصى به دانشگاه بروید. مطمئن باشید با انتخاب رشته صحیح بعدها چند برابر هزینه سرمایه گذارى شده براى تحصیل خود را به دست خواهید آورد. براى مثال اگر شخصى که به تجارت علاقه مند است، مدرک MBA بگیرد، هزینه تحصیل خود را بعدها در کمتر از یک سال به دست خواهد آورد.
در بازار هاى مالى سرمایه گذارى کنید
بازارهاى مالى محل مناسبى براى چند برابر کردن پول شما هستند. اگر خود را به دانش لازم مجهز کنید و فرد فرصت شناسى باشید قادر خواهید بود چند برابر درآمد سالانه خود را از این طریق به دست آورید. خرید سهام شرکت هاى معتبر و اوراق قرضه راهى مطمئن براى ایجاد درآمد فرعى است. براى افراد ریسک پذیرتر، سرمایه گذارى در بازار بورس، سود بیشترى به دنبال خواهد داشت. در کنار اینها نباید از سرمایه گذارى روى طلا و ارز غافل شد. این بازارها در شرایط بحران هاى اقتصادى داخلى یا جهانى، به طرز شگفت آورى سودآورى دارند.
در مستغـــلات سرمــایه گـــذارى کنیدخریداملاک استیجارى یا زمین در مکان هاى رو به رشد، سرمایه گذارى است که شما همواره برنده آن خواهید بود. با توجه به افزایش جمعیت و در نتیجه بالا رفتن تقاضا براى مسکن و همچنین املاک تجارى، مى توانید انتظار یک سود تضمین شده را داشته باشید. اگر فرد ریسک پذیرى نیستید مى توانید با خرید یک واحد استیجارى، نه تنها از افزایش سرمایه خود مطمئن شوید، بلکه از اجاره ماهانه آن استفاده کنید. اگر هم وقت و انرژى کافى دارید و به دنبال سود بالا هستید، پیشنهاد مى شود به صورت فردى یا مشارکتى اقدام به ساخت وساز کنید.
وقت خود را سرمایه بدانید
به جاى اینکه چند ساعت در روز را به بطالت صرف کنید، سعى کنید براى کل روزتان برنامه ریزى داشته باشید. از هر زمانى براى یادگیرى مطالبى مانند ساز و کارهاى اقتصادى، عملکرد شرکت هاى بورس، مدل هاى ریاضى ساده و پیشرفته تحلیل مالى و ... استفاده کنید.
از خریدهایى که ارزش آنها در آینده پایین خواهد آمد، اجتناب کنیدبه طور مثال خرید یک ماشین گران قیمت، اقدام جالبى از لحاظ اقتصادى به شمار نمى آید، زیرا صرف نظر از میزان کارى که از آن مى کشید، بعد از ۵ سال، ارزش آن به میزان زیادى افول خواهد کرد.
ثروتمند بمانیدثروتمند شدن سخت است، اما ثروتمند ماندن حتى از آن هم سخت تر است. دارایى شما همواره از بازار تاثیر مى پذیرد و بازار هم که پستى و بلندى هاى خود را دارد. اگر شما در زمانى که بازار در شرایط خوبى به سر مى برد، بى خیال باشید و استفاده حداکثر را نبرید، در زمان رکود محکوم به شکست و بازگشت به پله نخست خواهید بود. اگر ارتقایى در حقوق خود داشتید یا سهامتان سوددهى خوبى داشت، این مبلغ اضافه را پس انداز یا سرمایه گذارى کنید، زیرا قریب به یقین با روزهاى سخت مواجه خواهید شد.
۳ - ثروتمند شدن از طریق پس انداز روزانه چند حساب پس انداز باز کنیدبهتر است هر فردى بیش از یک حساب پس انداز داشته باشد تا با ریختن مقدارى از درآمد ماهانه در حساب هاى دیگر از خرج هاى اضافى جلوگیرى کند. به طور مثال، بهتر است هر زمان که حقوق خود را دریافت کردید و همان ابتدا درصدى از پولتان را در حساب مخصوصى بریزید و کارت آن را همیشه در منزل نگه دارید. یک حساب مخصوص خرج منزل و یک حساب هم براى تفریحات ماهانه داشته باشید.
بودجه بندى کنیدیک بودجه ماهانه که تمامى هزینه هاى اولیه شما را پوشش دهد، مقرر کرده و مقدار کمى را هم براى تفریح و سرگرمى کنار بگذارید. هیچگاه از این مقدار در خرج کردن فراتر نروید.
به ماشین و منزل سطح پایین رضایت دهید اما قانع نباشیدمعمولا انتظارى را که از یک منزل ویلایى دارید، یک آپارتمان هم برآورده مى سازد. آپارتمان مسکونى را مى توان با یک نفر دیگر شریک شد و به یک ماشین دست دوم رضایت داد. در یک کلام تجمل گرا نباشید. با این کار ماهانه مقدار زیادى پول پس انداز خواهید کرد تا اینکه روزى برسد که بتوانید بهترین منزل و و ماشین را بخرید بدون اینکه چیزى از درآمدزایى شما کم شود...


تاریخ ارسال: جمعه 21 مهر‌ماه سال 1391 ساعت 18:11 | نویسنده: محمدرضا | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد